Turystka w mieście, czyli jak się ubrać, aby nie dać się zaskoczyć pogodzie.

Pogoda potrafi płatać figle. Ile razy zdarzyło Ci się spojrzeć za okno przed wyjściem z domu, zobaczyć słoneczną pogodę, a gdy tylko z niego wyszłaś, zaczęło padać? Dlatego warto zawsze być przygotowanym na deszcz, zwłaszcza na wycieczce!

Nadmorska pogoda

Urlop nad morzem? Czemu nie! Nadmorskie miejscowości mają wiele do zaoferowania! Oczywiście, możesz wypoczywać na plaży, opalając się i kąpiąc w morzu, jednak pamiętaj, że wiele miast, również nadmorskich ma ciekawą historię i wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

Jak się przygotować na takie zwiedzanie? Cóż, od małego nam przypomniano nad morzem, żeby założyć kurtkę, bo ‘wieje’. I słusznie – nad morzem wiatr potrafi być bardzo silny i mimo słonecznej pogody warto, aby np. parka przeciwdeszczowa damska znalazła się w naszym plecaku.

Nawet jeśli planujesz zwiedzanie muzeum, podziemi, czy zamku, taką kurtkę warto spakować ze sobą. Co  jeszcze w kwestii ubioru? Oczywiście, jeśli prognozy pogody zapowiadają słońce, warto zaopatrzyć się w czapkę lub kapelusz oraz okulary przeciwsłoneczne. Zabezpieczysz się wówczas przed ewentualnym przegrzaniem i nie będziesz musiała mrużyć oczu do zdjęć!

 

Wycieczka w podziemia?

Interesujesz się historią i lubisz zwiedzać zamki, bunkry lub sztolnie? Zatem wiesz na pewno, że bywają w nich niższe temperatury niż na zewnątrz – jeśli oczywiście zwiedzasz je latem. Dlatego jeśli już wiesz, że będziesz zwiedzać takie miejsca, to na pewno ubierz nieprzemakające buty, długie spodnie i do plecaka spakuj polar lub nawet kurtkę. Zresztą, na pewno zwróciłaś uwagę na ubiór przewodników – żaden z nich nie ma na sobie klapek, czy krótkiego rękawka. Warto wziąć z nich przykład, wrócić z takiej wycieczki z dobrymi wspomnieniami, a nie katarem!

A może Zoo!

Dzieci wyciągnęły Cię na wycieczkę do zoo? Na taki spacer również musisz wcześniej odpowiednio spakować nie tylko siebie, ale pociechy. Pamiętaj, że ogrodzie zoologicznym spaceruje się i na zewnątrz i wewnątrz, np. a motylarni, czy oceanarium. Zatem jeśli chodzi o zoo, idealnym sposobem będzie ubiór tzw. na cebulkę. Wówczas żadna temperatura Cię mnie zaskoczy, a i Twoje pociechy nie będą ani przegrzane, ani zziębnięte.

 

Jak się ubrać do muzeum?

Jeśli planujesz zwiedzane muzeum,  a nie jest ono jedynym celem wycieczki w danym dniu, to również zachęcamy do ubioru na cebulkę. Zazwyczaj w środku muzeum panuje temperatura pokojowa, jednak wiele z takich budynków oferuje do zwiedzania również ogrody. Wówczas swój ubiór należy dostosować w taki sposób, aby nie zaskoczyła nas różnica temperatur, między wnętrzem muzeum, a jego zewnętrzną częścią.