Złamany gryf w gitarze – czy można coś z tym zrobić?

Czy naprawa gitar warszawa jest droga i możliwa jest pomoc każdemu, kto się zgłosi ze swoim instumrntem? Niestety uszkodzenia takie jak złamane gryfy nie zawsze nadają się do reperacji i nie zawsze ich naprawa okazuje się opłacalna. Bez wątpienia, gitary to najpopularniejsze instrumenty muzyczne, które można spotkać i wiele wiadomo na temat ich naprawy, jednak czasami naprawa złamanego gryfu to temat, do którego nie warto jest się nawet zabierać.

Na wstępie warto zaznaczyć, że jeśli kupiłeś swoją gitarę w supermarkecie bądź na aukcji internetowej – wymiana złamanego gryfu może kilkukrotnie przewyższyć wartość całego instrumentu muzycznego.

Współcześnie zakup nowej gitary nie jest już żadnym problemem. Instrumenty obecnie produkuje się masowo i często wymiana bądź naprawa takiego elementu jak gryf wiąże się z wysokimi kosztami oraz wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Złamany gryf to jedna z najgorszych rzeczy, które mogą przytrafić się instrumentowi, dlatego jeśli wahasz się i nie masz jednoznacznej odpowiedzi na temat czy warto, zazwyczaj niestety nie opłaca się tego robić nawet przy pomocy profesjonalnego lutnika.

Złamany gryf w gitarze – nie każdy da się wymienić

Nie każdy gryf da się naprawić i uzależnione to jest od bardzo wielu czynników. Po pierwsze zależy w którym miejscu gryf się złamał. Jeśli pęknięcie nastąpiło w okolicach główki jest cień szansy, że da radę to nareperować. Często po prostu wystarczy wymienić główkę co jest znacznie tańsze niż wymiana czy klejenie gryfu. Kolejnym istotnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę jest to, z jakiego drewna została wykonana nasza gitara. Często tańsze gitary, o niewiadomym pochodzeniu wykonywane są z bardzo kiepskiej jakości drewna, a do wielu z nich dodaje się również plastik, co całkowicie eliminuje takie instrumenty z naprawy.

Złamany gryf w gitarze – to wiąże się z wysokimi kosztami

Należy mieć na uwadze, że wymiana złamanego gryfu to jedna z najbardziej kosztownych napraw, jakie są dostępne w cennikach lutników, a dodatkowo taka operacja obarczona jest dużym ryzykiem, że coś nie nie powiedzie albo, że nasza gitara będzie nam służyłą tylko przez krótki okres czasu. W najlepszym przypadku naprawa gryfu wiąże się z kosztami kilkuset złotych, a jeśli mówimy o gitarze elektrycznej czy basowej, koszty te mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Warto również wspomnieć, że gitara po naprawie gryfu nie zawsze już brzmi tak idealnie dobrze, dlatego próba jego naprawy często po prostu mija się z celem i jest wyrzuceniem pieniędzy w błoto.

Złamany gryf w gitarze – tylko dobry lutnik jest w stanie pomóc

Interesuje Cię naprawa gitar w Warszawie? Złamałeś gryf w swojej gitarze? Warto jednak wspomnieć, że naprawdę istnieją przypadki, choć jest ich niewiele, że złamany gryf można naprawić i dotyczy to przede wszystkim dobrej jakości, profesjonalnych gitar. Wtedy koniecznie trzeba skorzystać z pomocy dobrego lutnika, który na rynku jest już od wielu lat. Jedynie skorzystanie z usług zakładu z renomą jest w stanie przywrócić dawną świetność naszego instrumentu.